Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:
Eğitim Mah. Dr. Erkin Cad.
Göztepe / Kadıköy / İstanbul

Telefon : 216-5666600

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

6.12.1966 yılında zamanın Başbakanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından temeli atılan hastane, 162 dönüm arazi üzerinde 9 katlı bir ana blok, asistan, ebe kadın personel lojmanları, İntaniye ve Çocuk pavyonları dahil 5 yan blok şeklinde inşaatı tamamlanarak 4.6.1972 yılında Çalışma Bakanı Ali Rıza UZUNER tarafından, Sağlık Bakanı Kemal DEMİR, SSK Genel Müdürü Cihat ÖVÜL' ün katıldığı törenle hizmete açılmıştır.

Açılışa Cumhurbaşkanı Cevdet SUNAY ve Başbakan Ferit MELEN birer mesaj göndermişlerdir. Açılışında 100'ü doktor olmak üzere toplam 400 Personel görev yapmakta idi. 60 milyon liraya mal olan 660 yataklı hastanede modern cihazlarla donatılmış 10 ameliyathane ve tıbbın gerektirdiği bütün modern cihazlar mevcut idi.

Hastanenin kurucu Başhekimi Dr. Hikmet AYDEMİR, Müdürü Vahap DEMİREL'dir. 11 Mart 1977'de 6 katlı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği; Haziran 1977'de 6 katlı Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği hizmete açılarak müstakil binalarında hizmet vermeye başlamışlardır. Ülke nüfusunun artışına paralel olarak artan sigortalı sayısı nedeniyle gerek fiziksel gerekse tıbbi teknolojik anlamda büyümemizi zorunlu hale getirmiş yeni yatırımlar yapılmıştır. Açılıştan günümüze kadar; hastanede gerek fiziki anlamda ve gerekse çağdaş tıbbın ve teknolojisinin uygulanması yönünde büyük gelişmeler ve yatırımlar ve atılımlar yapılmıştır.

1982 yılında Eğitim Hastanesi statüsüne geçen hastanede halen 17 branşta 28 klinikte uzmanlık eğitimi verilmekte ayrıca SSK Başkanlığı tarafından Anestezi, Radyoloji v.b branşlarda teknisyen yetiştirilmek üzere gönderilen sağlık personeline eğitim verilmektedir. Bugüne kadar 480'e yakın uzman, 235'e yakın teknisyen eğitimi verilmiştir. 1992 Görüntüleme Merkezimiz hizmete girmiştir. 1997 yılında ülkemizde bir benzeri sadece Ankara'da bulunan 5'i yıldız şeklinde 8 bloktan oluşan Merdivenköy'deki Özel tip Polikliniklerimiz hizmete açılmıştır. Burada günde 4500-5000 hasta ayaktan muayene ve tedavi olabilmektedir.

1998 yılı sonunda 75.Yıl Böbrek nakli ve Hemodiyaliz Merkezimiz merkez binaya bitişik olarak inşa edilen 9 katlı binasında hizmete açılmıştır.

Bugün; genel hastane niteliğindeki 9 katlı merkez hastane ile müstakil binalarda hizmet veren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, Büyük hastalara hizmet veren Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği, Patoloji , 0-6 yaş Çocuklar için Kreş ve Gündüz Bakım Evi, müstakil Görüntüleme Merkezi, Merdivenköy Modern Poliklinikleri, 75. Yıl Böbrek nakil ve Hemodiyaliz Merkezi ile 22 Ameliyathane,800 yatak ve 650'ü doktor olmak üzere 2500'e yakın personeli ile her türlü iletişim ve paylaşıma açık yönetim anlayışıyla; işini benimseyen, hasta haklarına saygılı, katılımcı, samimi, güvenilir personeliyle zamanında, Çağdaş tıp biliminin ve teknolojisinin uygulandığı sağlık hizmetlerini sunmak; gelişmeleri sürekli izleyen, deneyimli, bilgili ve ülke gerçeklerini bilen eğitim kadrosuyla, hastaların gereksinimlerine üst seviyede cevap verebilecek uzman hekim ve sağlık teknisyeni yetiştirmek amacıyla hizmetlerimizi en iyiye doğru götürme çabası içindeyiz.

Hastane 06.01.2005 tarih ve 5283 sayılı " Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait sağlık birimlerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesine dair kanun" uyarınca, 18.02.2005 tarihinden itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı'na devredilmiş olup, ismi T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

18.02.2011 tarihinde 27850 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Bakanlığı’na Bağlı  Sağlık Tesisleri ve Üniversitelere Ait İlgili Birimlerin Birlikte Kullanımı ve İşbirliği Usül ve Esasları Hakkında Yönetmeliği’ne istinaden 25.05.2011 tarihinde  İstanbul Valiliği ve İstanbul Medeniyet  Üniversitesi  Arasında  Ortak Kullanım ve İşbirliği Protokolü İmzalanmış olup hizmet kalite ve çeşitliliğinde artış sağlanmıştır.
6.12.1966 yılında zamanın Başbakanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından temeli atılan hastane, 162 dönüm arazi üzerinde 9 katlı bir ana blok, asistan, ebe kadın personel lojmanları, İntaniye ve Çocuk pavyonları dahil 5 yan blok şeklinde inşaatı tamamlanarak 4.6.1972 yılında Çalışma Bakanı Ali Rıza UZUNER tarafından, Sağlık Bakanı Kemal DEMİR, SSK Genel Müdürü Cihat ÖVÜL' ün katıldığı törenle hizmete açılmıştır.

Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ek Bilgiler

Dahili Tıp Birimleri
*  Acil Servis
*  Aile Hekimliği
*  Çocuk Acil
*  Çocuk Psikiyatrisi
*  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
*  Çocuk Yoğun Bakım
*  Dermatoloji
*  Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
*  Enfeksiyon Hastalıkları
*  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
*  Gastroenteroloji
*  Geriatri
*  Göğüs Hastalıkları
*  Hematoloji
*  İç Hastalıkları (Dahiliye)
*  Kardiyoloji
*  Nefroloji
*  Nöroloji
*  Nükleer Tıp
*  Psikiyatri
*  Radyasyon Onkolojisi
*  Radyoloji
*  Romatoloji
*  Tıbbı Genetik
*  Tıbbi Onkoloji

Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi (Harita)