Uzm.Dyt. Turgay KöseDiyetisyen

Uzm.Dyt. Turgay Köse
1. Hipokrat Sağlıklı Yaşam Merkezi
Ihlamur Çıkmazı Sk. Ihlamur Apt. B Blok No:1 D:1
Kızıltoprak / Kadıköy / İstanbul
Tel: 216-3475583
Web Sitesi: www.turgaykose.com.tr

Branşı: Beslenme ve Diyet

Powered By Subgurim (http://googlemaps.subgurim.net). Google Maps ASP.NET
 
Özgeçmiş
    1977 İstanbul doğumlu Köse, ilk ve ortaöğrenimini aynı şehirde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2001 yılında derece ile mezun oldu. Kara Kuvvetleri Komutanlığında yedek subay Diyetisyen olarak askerlik görevini tamamladı. Sonrasında Florence Nightingale Hastanesi Diyabet, Obezite ve Metabolizma Hastalıkları Merkezi bünyesinde Diyetisyen olarak çalıştı. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans programını tamamlayarak Toplu Beslenme Sistemleri Bilim Uzmanlığı aldı.
    Türkiye Diyetisyenler Derneği, Obezite Derneği ile Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği ve Akik Lions Kulübüne üye olan Köse, hem bireysel hem de kurumsal anlamda beslenme danışmanlığı ve eğitim çalışmalarını 2004 yılından beri kurucusu olduğu Etik Diyet Danışmanlıkta sürdürmektedir. Uzman Diyetisyen Turgay Köse kongre, seminer, fuar, internet TV, radyo ve televizyon programlarında konuşmacı; çeşitli gazete, dergi ve web sayfalarında köşe yazarı ve yayın danışma kurulu üyesi olarak yer almaktadır. Uzman Diyetisyen M. Turgay Köse imzalı beslenme alanındaki ilk kitabı Beslenme ve Diyetetik Ekim 2007 tarihinde piyasaya çıkmıştır.

Eğitim ve Diplomalar
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü (2001)
Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü yüksek linsans programı (2004)

Üyelikler
Türkiye Diyetisyenler Derneği
Obezite Derneği
Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği
Akik Lions Kulübü


"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"